Matka Boska z tęczową aureolą – policja zatrzymała Elżbietę Podleśną

Matka Boska z tęczową aureolą – policja zatrzymała Elżbietę Podleśną

Informują o tym również media za granicą: policja w Polsce zatrzymała kobietę z powodu obrazków przedstawiających Matkę Boską z tęczową aureolą.

Zatrzymana osoba to Elżbieta Podleśna z Obywateli RP (jedna z 14 kobiet, które blokowały Marsz Niepodległości w 2017 r.). Jest psycholożką – terapeutką, aktywnie występuje w obronie obywatelskich wolności, praw kobiet, niezależności sądownictwa, broni praw ofiar czynów pedofilnych księży.

Postawiono jej  zarzut znieważenia uczuć religijnych przez rozklejenie w Płocku w okolicach kościoła św. Dominika nalepek z wizerunkiem Matki Boskiej z tęczową aureolą. Funkcjonariusze weszli o 6 rano do jej mieszkania w Warszawie, gdzie znaleźli kilkadziesiąt takich nalepek. Policją chciała zatrzymać Elżbietę Podleśną na 48 godzin; po interwencji jej adwokata skończyło się na przesłuchaniu, które trwało pięć godzin.

W sprawę zaangażował się sam szef MSWiA, Joachim Brudziński. Podziękował policji za sprawną akcję. Żadne bajanie o wolności i 'tolerancji’ NIKOMU nie daje prawa do obrażania uczuć ludzi wierzących, napisał polityk.

Elżbieta Podleśna
Elżbieta Podleśna: Zdjęto mi odciski palców i pobrano materiał biologiczny. Poczułam się jak kryminalistka

Zaczęło się od kościelnego pokazu nienawiści

Rozlepienie wizerunku Matki Boskiej w tęczowej aureoli miało związek z wydarzeniami, które rozpoczęły się w Płocku w okresie świąt. Najpierw był Grób Pański w kościele św. Dominika, w którym zrównano pojęcie LGBT ze zjawiskami takimi jak hejt, kłamstwo, plotka czy chciwość. Incydent skomentował Ośrodek monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. „Pokaz nienawiści w kościele w Płocku! Jesteśmy przeciwni szerzeniu nienawiści, szczególnie przez instytucje, takie jak Kościół (…). To oni kształtują postawy społeczne, to oni są odpowiedzialni za krzywdę ludzi, do nienawiści, wobec których namawiają dla swojego interesu”.

Potem był protest płockich aktywistów, którzy poszli do kościoła – skończyło się wezwaniem policji i postępowaniami, m.in. o zakłócaniu aktu religijnego. Kilka dni później konferencję w pobliżu świątyni zorganizowali kandydaci na europosłów Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy. To w jej tracie okazało się, że okolice oklejone są obrazkami z Matką Boską w tęczowej aureoli.

Mobilizacja przeciwko zachodnim wartościom

Brytyjski „The Guardian” informuje o tej sprawie i przypomina, że obrażanie uczuć religijnych jest przestępstwem w rozumieniu polskiego kodeksu karnego. Zatrzymanej kobiecie grozi do dwóch lat więzienia.

„Rządząca prawicowa partia Prawo i Sprawiedliwość stara się zmobilizować swój żelazny elektorat w kampanii przed wyborami europejskimi, strasząc wizją kraju przytłoczonego zachodnimi liberalnymi wartościami”, komentuje brytyjski dziennik i cytuje Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział: Mamy do czynienia z bezpośrednim atakiem na rodzinę, dzieci, ta seksualizacja, WHO, gender, cały ruch LGBT, to jest wszystko do Polski importowane. 

Źródła: wiadomosci.wp.ploko.press, www.theguardian.com

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Liczba wątków
0 Liczba odpowiedzi w wątkach
0 Followers
 
Przejdź do najczęściej ocenianego komentarza
Przejdź do najpopularniejszego wątku
3 Liczba autorów komentarzy
SztukaTadekSowizdrzal Autorzy najnowszych komentarzy
najnowszy najstarszy oceniany
Sztuka

W jakim kraju my żyjemy?

Tadek
Tadek

Dobrze napisane.

Sowizdrzal
Sowizdrzal

Profanacja MBC? Pokolorowany tęczowo nimb jest niczym wobec niezliczonych konterfektów Maryi sporządzonych przez mistrzów pędzla. Są najczęściej odbiciem oblicz pozujących im kurtyzan. Dodając niezliczone bohomazy partaczy uchodzące za obiekty kultu, nie wyczerpiemy wszystkich przypadków zamierzonego lub nie ,,profanowania”. Pomijając fakt łamania drugiego paragrafu Dekalogu Mojżesza (Wyj. 20; 4). Ale ta bigoteria uczepiła się tęczy-biblijnego symbolu przymierza Pana z ludem. I te robaczywe obsesyjne myśli katoli kojarzących wszystko z seksem. To chore. Jak paragraf 196 KK. Ale tak bywa, gdy krajem rządzi katolicki mały wielki ajatollah, z pomocą wielkich małych j o j o g ł o w y c h… Czytaj więcej »