„Jesteś niezłą kocicą”. Tak ksiądz Mariusz J. przygotowywał 13-latkę do bierzmowania

„Jesteś niezłą kocicą”. Tak ksiądz Mariusz J. przygotowywał 13-latkę do bierzmowania

Ksiądz z Ząbkowic Śląskich wysyłał SMS-y z podtekstem pedofilskim do jednej z uczennic, które przygotowywał do bierzmowania. Kuria początkowo nie reagowała. Sprawą zajmuje się prokuratura.

Mama 13-latki, zanim zdecydowała się pójść na policję, interweniowała w kurii w Świdnicy. Jednak dopiero po jej trzeciej wizycie przełożeni księdza wycofali go z parafii i przenieśli do Domu Księdza Emeryta.

Dziennikarze dowiedzieli się nieoficjalnie, że SMS o treści „jesteś niezłą kocicą” to jedna z najłagodniejszych wiadomości wysłanych przez księdza Mariusza J.

Prokuratorskie postępowanie ma wyjaśnić, jaki charakter miały kontakty między dziewczynką a 35-letnim wikarym. Śledczy zabezpieczyli telefon komórkowy nastolatki. Sąd ma ja przesłuchać w obecności psychologa. Dopiero wtedy prokuratorzy zdecydują, czy ksiądz usłyszy zarzuty

Okazuje się, że ksiądz Mariusz J. już wcześniej w podobny sposób nękał dziewczęta. Nie poniósł wówczas żadnych konsekwencji karnych. „Gazeta Noworudzka” cytuje swojego informatora, który zastrzegł sobie anonimowość:

Na ostatnim roku studiów, kiedy był diakonem w parafii św. Mikołaja w Nowej Rudzie [na przełomie 2008/2009 r.] przez internet wysyłał dziwne teksty młodym dziewczynom. One zgłosiły to wówczas wikaremu i proboszczowi. Wtedy usunięto go z tej praktyki. Dali mu roczny urlop i po tym rocznym urlopie poszedł na praktyki do parafii w Żarowie. Był taki nacisk wtedy, taki okres kiedy brakowało święceń kapłańskich, a on był jednym z trzech później wyświęconych. Już wcześniej były głosy, że on nie powinien być księdzem, bo miał zamiłowanie do niepełnoletnich osób. To się zaczęło w Nowej Rudzie. Ale po rocznym urlopie skontaktowali się z nim i zapytali czy wszystko przemyślał i czy nadal chce być księdzem i tak to się stało.

Źródła: wroclaw.wyborcza.pl, nowaruda24.pl

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Liczba wątków
0 Liczba odpowiedzi w wątkach
0 Followers
 
Przejdź do najczęściej ocenianego komentarza
Przejdź do najpopularniejszego wątku
1 Liczba autorów komentarzy
Sowizdrzal Autorzy najnowszych komentarzy
najnowszy najstarszy oceniany
Sowizdrzal
Sowizdrzal

Takie są implikacje buzowania testosteronu temperowanego dogmatami i celibatem.
Na miejscu prokuratury dobrałbym się do …. instytucji narzucającej tak niezdrowy (wbrew naturze) system werbowania urzędników kościelnych i wykonywania przez nich zawodu księdza.
Tych młodych byczków potraktowałbym ulgowo, jak ofiary katolickiego totalitaryzmu. Ale słuszniej za wkład w bardzo ubogą polską literaturę erotyczną.