Ks. Marcin Ł. gwałcił 14-latkę. Spędzi pięć lat w więzieniu

Sąd odrzucił apelację obrońcy księdza Marcina Ł. Oznacza to, że wyrok pięciu lat pozbawienia wolności stał się prawomocny. To kara za trzykrotne zgwałcenie 14-latki.

Ksiądz Marcin Ł.

Ksiądz katecheta Marcin Ł. trzykrotnie zgwałcił swoją 14-letnią uczennicę

Katolicki ksiądz Marcin Ł. był wikariuszem w Wyszkach na Podlasiu. Prowadził katechezę w szkole podstawowej i gimnazjum. W maju i czerwcu 2017 roku ksiądz  trzykrotnie zgwałcił swoją uczennicę. Podstępem zwabiał ją na plebanię, zamykał drzwi na klucz, rozbierał 14-latkę do naga i wykorzystywał seksualnie.

W maju 2018 roku ksiądz Marcin Ł. usłyszał wyrok: pięć lat więzienia. Ponadto sąd zakazał mu zbliżania się do nastolatki i kontaktowania się z nią w jakiejkolwiek formie przez 10 lat. Duchowny otrzymał też 15-letni zakaz wykonywania zawodów związanych z wychowywaniem, leczeniem i edukacją dzieci. 

Obrońca księdza zaskarżył wyrok sądu pierwszej instancji. Jednak 30.10.2018 sąd apelacyjny w Białymstoku podtrzymał wyrok.

Gwałciciel wciąż jest księdzem

28-letni ksiądz Marcin Ł. ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Drohiczynie. Święcenia kapłańskie odebrał latem 2016 roku i wkrótce potem został wikariuszem w Wyszkach. 

Ksiądz był miły, zawsze uśmiechnięty. Służył pomocą i radą. Trudno uwierzyć, że mógł zrobić coś tak potwornego, mówi jedna z parafianek przed kościołem w Wyszkach. Inna dodaje: Liczę na to, że już nigdy nie będzie kapłanem. 14-latka jest jeszcze dzieckiem, to zdarzenie może złamać jej życie.

Jednak niektórzy mieszkańcy Wyszek inaczej patrzą na tę sprawę. Część wi­ny przerzucają na ofiarę gwałciciela. Nie bronię księdza, ale krew nie woda, a taka małolata potrafi być bardzo wyzywająca, mówi jeden z parafian.

Marcin Ł. do tej pory nie został wydalony ze stanu duchownego, biskup zakazał mu jedynie wykonywania funkcji kapłańskich. Ksiądz gwałciciel najpierw został tymczasowo aresztowany, ale wypuszczono go za poręczeniem majątkowym w wysokości 20 tys. zł. Na rozprawę sądową czekał w klasztorze.

Źródła: gazeta.pl, www.fakt.pl

Dodaj komentarz

avatar