Pijany ksiądz Ryszard R. spowodował wypadek

Pijany ksiądz za kierownicą spowodował wypadek, kiedy zjeżdżał z ronda przy ul. Norwida w Sosnowcu. Badanie alkomatem wykazało, że duchowny miał ponad dwa promile alkoholu.

Wypadek miał miejsce w niedzielny wieczór, 7 października. Za kierownicą skody siedział 59-letni ksiądz Ryszard R., proboszcz parafii Podwyższenia Św. Krzyża w Sosnowcu. Duchowny wjechał na rondo, a gdy je opuszczał, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadącego volkswagena. Nikt z uczestników kolizji nie został ranny. Okazało się jednak, że duchowny prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kler - alkohol

W filmie Kler pokazano m.in. nadużywanie alkoholu przez katolickich duchownych

Według Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu, funkcjonariusze zatrzymali pijanemu duchownemu prawo jazdy, a on sam został wezwany w celu wykonania dalszych czynności w późniejszym terminie. Za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu księdzu Ryszardowi R. grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub jej pozbawienia do lat dwóch. 

Ksiądz, który spowodował wypadek, nie był dostępny dla dziennikarzy, a jego parafia Podwyższenia Św. Krzyża odmówiła komentarza. Natomiast biuro prasowe diecezji sosnowieckiej poinformowało, że ksiądz Ryszard R. został pozbawiony probostwa. Tę decyzję podjęli jego przełożeni ze Zgromadzenia Ojców Sercanów. Według diecezji, ksiądz zostanie skierowany też na „odpowiednią terapię”.

Źródło: dziennikzachodni.pl

Dodaj komentarz

avatar