„Dopóki Kościół rządzi w Polsce, demokracja jest fikcją”

Nasze prawa obywatelskie są łamane, ponieważ rząd nie jest zainteresowany tym, jak demokrację chcą realizować obywatele, tylko tym, jak chce ją realizować Kościół. Tak uważa Krzysztof Pieczyński, aktor i prezes stowarzyszenia „Polska Laicka”

Kościół manipuluje wiernymi, a obecny rząd uzyskał większość dlatego, że uczestniczył w tym Kościół i to bardzo aktywnie. Teraz rząd jawnie, w biały dzień spłaca daninę Kościołowi, przecież wszyscy to widzą, powiedział Krzysztof Pieczyński przed kamerami telewizji TVN24. Zaznaczył, że większość Polaków to katolicy, ale większość z nich chce, aby Kościół pozostał oddzielony od spraw państwa, aby nie wtrącał się do tych spraw. Żebyśmy nie płacili podatków na Kościół, czyli żebyśmy de facto nie płacili haraczu Watykanowi.

Krzysztof Pieczyński

Krzysztof Pieczyński: Być może Polacy muszą zobaczyć, co się dzieje, kiedy Kościół rządzi krajem

Wg prezesa „Polski Laickiej” dwa programy TVP są już w zasadzie tubą Kościoła. Trwa indoktrynacja. (…) Polityką zajmuje się w tej chwili w Polsce Kościół, a PiS jest jego „ramieniem zbrojnym”. (…) Być może to jest ten moment, kiedy Polacy muszą zobaczyć, co się dzieje, kiedy Kościół rządzi krajem. Pieczyński wyraził opinię, że Jarosław Kaczyński zachowuje się jak przedstawiciel Kościoła, a wszystkie ważne decyzje w Polsce są podejmowane w konsultacji z Kościołem

Prezes „Polski Laickiej” zdecydowanie sprzeciwia się obecności religii w szkole: Trzeba wziąć pod uwagę to, ile kosztuje ta religia, że 15 miliardów idzie na Kościół; co robi w głowach dzieci ta religia, ile ta religia zabiera godzin – więcej niż matematyka, fizyka, biologia razem wzięte. A teraz ocena z religii ma mieć wpływ na świadectwo maturalne – to jest niedopuszczalne w kraju demokratycznym. Reasumując – dopóki Kościół rządzi w Polsce, demokracja jest fikcją.

Źródło: www.tvn24.pl  

Dodaj komentarz

avatar