Kardynał Zenon Grocholewski zadowolony z rządów PiS

Kardynał Zenon Grocholewski, watykański hierarcha, były prefekt Kongregacji Wychowania Katolickiego pochwalił polityków sprawujących władzę w Polsce. Powiedział, że jest zadowolony z ich pracy i pozytywnie ocenił nowe ustawy dotyczące Trybunału Konstytucyjnego i mediów.

Kardynał Zenon Grocholewski

Kard. Zenon Grocholewski: ”Nowy prezydent i premier mądrze wykonują dobrą pracę”

Kościół katolicki, który był mocno zaangażowany w kampanię wyborczą Prawa i Sprawie- dliwości, teraz również wspiera tę partię, mniej lub bardziej otwarcie.

Znakomite ustawy PiS

Swojego zadowolenia z działań polskich władz nie kryje kardynał Zenon Grocholewski. W wywiadzie dla włoskiego portalu katolickiego La Fede Quotidiana (Codzienna Wiara) hierarcha zapytany o nowe ustawy dotyczące Trybunału Konstytucyjnego i mediów ocenił je jako „znakomite”.

Ustawy te zostały w Polsce skrytykowane przez wielu prawników jako paraliżujące pracę Trybunału Konstytucyjnego i podporządkowujące publiczne media partii rządzącej. Wywołały również liczne protesty społeczne i wzbudziły zaniepokojenie Unii Europejskiej.

Kardynał Grocholewski uważa jednak, że wprowadzenie tych ustaw było konieczne. Nie rozumiem powodu takiego oburzenia opozycji i części dziennikarzy, powiedział hierarcha. Na przykład media często stawały się agresywne, mało obiektywne oraz stronnicze w opisie rzeczywistości.

Protestują? Bo przegrali wybory

Hierarcha uważa, że prawdziwym powodem protestów nie jest treść ustaw uchwalonych przez Prawo i Sprawiedliwość. Powód tej fali wzburzenia jest inny, powiedział watykański kardynał i powtórzył narrację polityków PiS, którzy protestujących przeciwko działaniom władzy w Polsce przedstawiają jako tych, którzy nie potrafią pogodzić się z porażką wyborczą. Obecna opozycja nie strawiła spokojnie wyniku wyborów, może dlatego, że była pewna zwycięstwa, a jednak przegrała, powiedział kard. Grocholewski.

Hierarcha nie ukrywa, że jest „bardzo zadowolony” z obecnych zmian w Polsce: Uważam, że nowy prezydent i premier dobrze pracują, mądrze wykonują dobrą pracę, z szacunkiem dla  wrażliwości większości Polaków i tradycji, także katolickiej.

Zdaniem kardynała Grocholewskiego, polskim władzom trzeba dać czas, by mogły pracować. Oczywiście trzeba je osądzić po tym, co konkretnie zrobią, a jeśli nie będą umiały zrealizować tego, co zapowiadały w kampanii wyborczej, należy przyjąć to do wiadomości i ocenić. Na razie jestem usatysfakcjonowany.

Źródło: www.lafedequotidiana.it

Dodaj komentarz

avatar