Zabobon w Sejmie – katoliccy posłowie wypędzają złe duchy

O kolejny dowód na to, że katolicyzm związany jest z wiarą w zabobony postarali się posłowie Zjednoczonej Prawicy. Z pomocą księdza wypędzali „złe duchy” w Sejmie.

Posłowie Zjednoczonej Prawicy zaprosili katolickiego kapłana, aby poświęcił pokoje w gmachu Sejmu, zajmowane wcześniej przez parlamentarzystów Twojego Ruchu. Chcemy wypędzić złe duchy. Tu odbywała się walka dobra ze złem, mówią religijni posłowie.

Katoliccy posłowie zaprosili księdza, by wypędził złe duchy

Katoliccy posłowie zaprosili księdza, by wypędził złe duchy

Ksiądz ma oczyścić

Błogosławieństwo niech pozostanie w tym pomieszczeniu i nad jego mieszkańcami. Teraz i na zawsze. Amen, mówił ksiądz, gdy święcił pomieszczenia sejmowego klubu Zjednoczonej Prawicy. Poprosimy dokładnie, proszę księdza, zaznaczył jeden z posłów.

Prawicowy klub przejął te pokoje po ugrupowaniu, które prezentowało zupełnie inną orientację polityczną i światopoglądową. Nowi posłowie wpadli więc na pomysł, aby ksiądz je „oczyścił”.

To lokal po partii Ruch Palikota czy Twój Ruch. Chcemy te złe duchy  wypędzić z tego pokoju, aby dobry duch nad naszą formacją czuwał, wyjaśniał poseł ZP Andrzej Romanek w rozmowie z telewizją Superstacja.

Tutaj w naszej ocenie odbywała się walka dobra ze złem. Albo – jeśli chodzi o Palikota – Złego z Dobrym. Pamiętamy próbę krzyku w sprawie tego, żeby zniknął krzyż z Sejmu, mówi posłanka Beata Kempa.

Zbigniew Ziobro: woda święcona zapewni dobry klimat

Zbigniew Ziobro: ''Woda święcona jest jak najbardziej wskazana''

Poseł Zbigniew Ziobro: ”Woda święcona jest jak najbardziej wskazana”

W swoich nowych pokojach posłowie Zjednoczonej Prawicy zawiesili krzyże nad każdymi drzwiami, a na regałach postawili obrazki i pocztówki z wizerunkiem Jezusa.

Nowi lokatorzy znaleźli antyklerykalne plakaty, które zostały o posłach Twojego Ruchu. Wisiały one m. in. w pokoju, który zajął szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. Nie uwierzyłbym, gdybym nie zobaczył. Chcemy w dobrym klimacie funkcjonować. To, co zawiesił na ścianie Palikot, ściągnęło go do samego piekła w polityce. Mam nadzieję, że się jeszcze nawróci i do piekła nie trafi, mówił Superstacji Zbigniew Ziobro.

Dawny poseł TR Wincenty Elsner poproszony o komentarz powiedział: Zaglądałem tam i widzę, że pokój Zjednoczonej Prawicy bardziej przypomina teraz kaplicę niż pokój sejmowy. To przyczynek do dyskusji o świeckim państwie.

Kościół wspiera zabobon i magię

Trudno odnieść wrażenie, by Kościół odcinał się od inicjatywy katolickich posłów, polegającej na wypędzaniu złych duchów z pomieszczeń sejmowych. Przeciwnie, udział katolickiego księdza dowodzi, że Kościół wspiera zabobon i współuczestniczy w magicznych obrzędach.

Katolicki portal Fronda w swoim komentarzu określił tę akcję jako „duchowy detoks” i napisał, że „święcenie pomieszczeń jest działaniem rozumnym”. Ale czy wypowiedzenie  lub napisanie takiego zdania sprawi, że zabobon stanie się działaniem rozumnym? Być może katolicka Fronda wierzy w magiczne działanie swoich słów.

Źródła: www.superstacja.tv, www.fronda.pl

Dodaj komentarz

avatar