Katolicki ksiądz z zarzutem wielokrotnego zgwałcenia 14-latki

Czyny pedofilskie, gwałty na nieletniej dziewczynie i przetrzymywanie jej siłą – to zarzuty, jakie usłyszał 45-letni ksiądz katolicki Adam W. z diecezji kieleckiej.

Ksiądz Adam W., zatrzymany pod zarzutem wielokrotnych gwałtów na nastolatce.

Ksiądz Adam W., zatrzymany pod zarzutem wielokrotnych gwałtów na nastolatce.

Według prokuratury, od września 2013 roku ksiądz Adam W. obcował płciowo z małoletnią parafianką. Gehenna dziewczynki trwała do kwietnia tego roku. W 2013 roku dziewczynka miała zaledwie 14 lat i od tego czasu ksiądz miał wielokrotnie ją gwałcić i więzić. Wydarzenia rozegrały się w powiecie jędrzejowskim w woj. świętokrzyskim.

Sądy tymczasowo aresztował księdza na trzy miesiące. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Ostatnie miesiące swojej posługi ksiądz Adam W. spędził w Żarczycach Dużych w powiecie jędrzejowskim, gdzie trafił w kwietniu, czyli półtora roku po tym, gdy zaczął popełniać czyny, o które podejrzewa go prokuratura.

 

Żarczyce Duże

Żarczyce Duże w powiecie jędrzejowskim – to w tej parafii ostatnio pełnił posługę ksiądz Adam W., tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Były duszpasterz młodzieży

Chronologicznie pierwszy z tych zarzutów dotyczy doprowadzenia małoletniej poniżej lat piętnastu do obcowania płciowego oraz poddania jej innym czynnościom seksualnym. Kolejny zarzut dotyczy kilku zgwałceń. Natomiast ostatni z zarzutów dotyczy pozbawienia jej wolności i zgwałcenia, poinformował prokurator Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Zanim ksiądz Adam W. rozpoczął posługę w parafii w Żarczycach, był kapłanem w Jędrzejowie. Jak wynika z informacji na stronie internetowej diecezji kieleckiej, ksiądz sprawował funkcję dekanalnego duszpasterza młodzieży, a więc pracował z najmłodszymi parafianami.

Kuria nie komentuje

Kielecka kuria nie chce komentować sprawy. Wiadomo tylko tyle, że przed paroma dniami  ksiądz Adam W. dobrowolnie zrezygnował z posługi w Żarczycach Dużych. Wiemy o zatrzymaniu, powiedział rzecznik diecezji, ksiądz Mirosław Cisowski, i tyle na ten temat, bo sprawa jest wyjaśniana.

Prokuratura w Jędrzejowie od połowy sierpnia prowadzi dochodzenie w tej sprawie. Nie wiadomo, czy ksiądz przyznał się do winy, prokuratura odmówiła udzielenia takich informacji. Nie chce również mówić o szczegółach postępowania z uwagi na dobro pokrzywdzonej. Dziewczyna, która ma 16 lat, złożyła już zeznania w tej sprawie.

Źródła: kielce.tvp.pl, www.tvn24.pl

Dodaj komentarz

avatar