Donos na Korę do prokuratury za krytykę biskupów

Donos na Korę do prokuratury za krytykę biskupów

Wokalistka Kora popełniła przestępstwo, obrażając polskich biskupów – uznał Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą, składając w tej sprawie doniesienie do prokuratury.

Czy Kora popełniła przestępstwo?

Kora o katolickich hierarchach: 'Oni mają wszystkie siedem grzechów głównych wypisane na twarzy’.
 

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez wokalistkę złożył w prokuraturze przewodniczący Komitetu, Ryszard Nowak, znany z częstego składania podobnych doniesień na polskich artystów obrażających, jego zdaniem, uczucia religijne. Zdaniem Nowaka, Kora publicznie znieważyła arcybiskupów i biskupów polskiego Kościoła.

Nowak uważa, że Kora popełniła to przestępstwo w wypowiedzi dla dwutygodnika VIVA, opublikowanej 29 stycznia. Kora powiedziała między innymi:

Jedynym zbawcą Kościoła, i to przez duże „Z”, jest teraz dla mnie papież Franciszek. Porusza wszystkie tematy w sposób otwarty, ludzki, mądry i inteligentny. Jest uczciwy i skromny. Proszę go sobie wyobrazić na tle wszystkich biskupów, arcybiskupów, purpuratów wszelkiej maści. Jak oni wyglądają! Przecież to jest kupa sadła, starego, zmętniałego mózgu, tej tradycji, która nie ma w sobie ani dobra, ani nie niesie miłości. Jak może przekazywać miłość Urbi et Orbi facet, który ledwo chodzi, bo jest tak spasiony, więc wtacza się do swojego luksusowego auta, gdzie zza przyciemnionych szyb nie widzi swoich owieczek. Oni mają wszystkie siedem grzechów głównych wypisane na twarzy. Oj, pójdą pod topór. Topór Sądu Ostatecznego oczywiście.

Zdaniem Ryszarda Nowaka, ta wypowiedź narusza dwa artykuły Kodeksu Karnego:

Art.256. § 1 „Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

Art.216. § 2 „Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”.

Teraz Prokuratura Okręgowa w Warszawie zdecyduje, czy podejmie śledztwo przeciwko artystce.

Źródła: www.terazrock.pl, www.fronda.pl, chnnews.pl

Dodaj komentarz

avatar