Ksiądz Sławomir S. skazany za pedofilię. Cała wieś go broni

7 lat więzienia – taki wyrok usłyszał ksiądz Sławomir S. Duchowny, który był wieloletnim proboszczem parafii w Szczukach w powiecie rawskim, został skazany za molestowanie pięciu chłopców poniżej 15 roku życia.

Skazany za pedofilię ksiądz Sławomir S.

Ksiądz Sławomir S. ze wsi Szczuki, prawomocnie skazany za przestępstwa pedofilskie

Obecny wyrok zapadł w procesie odwoławczym i jest prawomocny. W śledztwie ustalono, że w latach 2002-2009 ksiądz popełniał przestępstwa seksualne na chłopcach, uzależniając ich wcześniej od siebie: pożyczał im pieniądze, doładowywał telefony komórkowe, płacił za wykonanie drobnych prac itp. Dowodami w tej sprawie były m.in. zeznania pokrzywdzonych oraz tych świadków, którzy wcześniej usłyszeli ich relacje.

Nagrana rozmowa z księdzem

O tym, co się działo na plebanii poinformował śledczych jeden z chłopców pokrzywdzonych przez proboszcza. Dzisiaj ma 21 lat. Przez długi czas nie mówił o tym nikomu, nawet rodzicom.

W 2012 roku postanowił działać. Mówi, że „plułby sobie w brodę, gdyby ksiądz skrzywdził kogoś jeszcze”. Zanim zawiadomił prokuraturę, poszedł porozmawiać z księdzem. Cała rozmowa została nagrana.

Chciałem mieć dowód. Ksiądz niczemu nie zaprzeczył. W czasie rozmowy wstał i złapał mnie za rękę. Udało mi się wyrwać i uciekłem z kancelarii, opowiada pokrzywdzony.

Parafianie nie wierzą w winę księdza

Parafianie ze wsi Szczuki nie wierzą w przestępstwa pedofilskie księdza Sławomira S.

Parafianie na sali rozpraw. Uważają, że ich proboszcz jest niewinny.

Parafianie od samego początku byli głęboko przekonani o niewinności swojego pasterza. Regularnie przyjeżdżali na rozprawy, by wpierać księdza, a na ogłoszenie wyroku stawiło się około stu mieszkańców wsi Szczuki. Gdy ujrzeli swojego proboszcza, powitali go okrzykami: „Witamy! Jesteśmy z księdzem! Szczęść Boże! Kochamy księdza i czekamy na sprawiedliwy wyrok”.

To był bardzo dobry człowiek, w komórce miałam go wpisanego jako Dobre Serce. Zawsze pomógł, zawsze doradził. Nie powinien zostać tak skrzywdzony i nawet jednego dnia nie powinien siedzieć w areszcie, powiedziała jedna z wiernych.

Ksiądz lubił luksus

Rezydencja księdza Sławomir S.

Rezydencja księdza pedofila w Szczukach

Ksiądz Sławomir S. słynął z zamiłowania do luksusu. Kalwaria Szczucka, którą rozbudował, do dziś imponuje swoim rozmachem. Na dwóch hektarach znajduje się staw z kaplicą Ostatniej Wieczerzy w formie małego amfiteatru, dróżki różańcowe, drogi krzyżowe, a na górze zwanej Golgotą stoi krzyż. Plebania również urządzona jest z przepychem

Źródła: www.dzienniklodzki.pl, www.tvn24.pl, www.fakt.pl

Dodaj komentarz

avatar