Prokuratura chce dłuższego aresztu dla księdza pedofila Wojciecha G.

Prokuratura złożyła do sądu wniosek o przedłużenie aresztu dla księdza Wojciecha G., któremu wcześniej postawiła zarzuty popełnienia przestępstw pedofilskich. Wcześniej areszt duchownego był przedłużony do połowy sierpnia.

Ksiądz Wojciech Gil

Jesienią 2013 roku w wywiadzie dla TVP Info ksiądz Wojciech G. zapewniał, że nie wykorzystywał seksualnie dzieci, a zarzuty pod jego adresem mogą być wynikiem spisku w związku z jego działalnością m.in. w walce z narkotykami.

Prokuratorzy, którzy prowadzą śledztwo w sprawie przestępstw pedofilskich księdza w Polsce i na Dominikanie, do materiałów ze śledztwa dołączyli opinię z zakresu seksuologii. Mają także ekspertyzę informatyczną, która potwierdza, że dysk przesłany z Dominikany to kopia binarna dysku z komputera księdza Wojciecha G. Oznacza to, że dysk będzie dowodem w sprawie.

Eksperci badający dysk zdołali też odzyskać skasowane zdjęcia o charakterze pedofilskim. Trwa ustalanie, czy na zdjęciach znajdują się dzieci poszkodowane przez księdza Wojciecha G.

Siedem zarzutów dla księdza

W lutym prokuratura postawiła księdzu Wojciechowi G. cztery zarzuty seksualnego wykorzystywania dwóch małoletnich obywateli Polski na terenie kraju. Dwie pozostałe pokrzywdzone osoby to dzieci z Dominikany. Prokuratura zarzuciła duchownemu, że jedno z tych dzieci doprowadził do obcowania płciowego (na Dominikanie), a później, w czasie wakacji w Polsce, doprowadził jeszcze do tzw. innej czynności seksualnej. Z drugim dzieckiem również miało dochodzić do „innych czynności seksualnych” na Dominikanie. Księdzu Wojciechowi G. postawiono także zarzut utrwalania treści pornograficznych z udziałem osób małoletnich. Za te przestępstwa księdzu grozi do 12 lat więzienia.

Źródło: www.tvn24.pl

Dodaj komentarz

avatar