Ksiądz zwalnia znanego prezentera z powodu „promocji pedałów”

Ryszard Rembiszewski stał się ofiarą dyskryminacji ze względu na swoje przekonania – poparł związki partnerskie i stracił pracę. Zwolnił go organizator koncertu w Tykocinie, ksiądz Tomasz Olszewski.

Prezenter Ryszard Rembiszewski jest dyskryminowany za to, że popiera związki partnerskie

Prezenter Ryszard Rembiszewski jest dyskryminowany za to, że popiera związki partnerskie

W Tykocinie na Podlasiu odbywa się coroczny piknik „Królewskie Śpiewanie”, organizowany przez Radio Nadzieja od 2 do 4 sierpnia. Koncert miał poprowadzić Ryszard Rembiszewski, prezenter znany z programu „Lotto”. Organizatorzy zrezygnowali jednak z jego udziału, gdy dowiedzieli się, że poparł związki partnerskie.

Ryszard Rembiszewski informuje na Facebooku, że został zwolniony przez księdza Tomasza Olszewskiego:

Zadzwonił dziś do mnie ks. Tomasz Olszewski, organizator imprezy, informując, że zobaczył na mojej stronie na FB, iż podpisałem petycję w sprawie związków partnerskich, a jest to jak określił „promocja pedałów”.

Ksiądz Tomasz Olszewski: ''promocja pedałów''

Ksiądz Tomasz Olszewski: ”promocja pedałów”

Ksiądz Olszewski jest dyrektorem i twórcą Centrum Edukacji Medialnej SpesMediaGroup. Został wyświęcony na kapłana w maju 2005 roku. Zanim trafił do radia, był wikariuszem  w Kolnie, gdzie zajmował się m.in. oazą, scholą i ministrantami. Jak czytamy na stronach Radia Nadzieja – w wolnym czasie jeździ konno i gra w tenisa. Ukończył też szkołę podoficerską w Gdyni. 

Ryszard Rembiszewski jest zaskoczony językiem, jakiego używa ksiądz, zważywszy na jego tytuły:

Dziwi mnie fakt, że ksiądz Tomasz Olszewski – osoba duchowna, mająca tytuł doktorski, dyrektor Radia Nadzieja, dyrektor i twórca Centrum Edukacji Medialnej SpesMediaGroup, przewodniczący Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich – w sposób tak jednoznaczny i używając takiego słownictwa mówi o tej ustawie. Wydawałoby się, że właśnie On powinien wiedzieć, znając sytuację wielu osób, iż związek partnerski to uznany prawnie związek obejmujący nie tylko pary tej samej płci, ale również pary dowolnej płci. Pozostawiam to bez komentarza.

Źródła: natemat.pl, natemat.pl

Dodaj komentarz

avatar