Kompletnie pijany ksiądz przewoził 4-letnią dziewczynkę. Zatrzymała go policja

Prawie trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał katolicki ksiądz zatrzymany przez policję w Kaczkach Średnich w województwie  wielkopolskim.  Duchowny przewoził w samochodzie  czteroletnią dziewczynkę. Sprawą zajęła się prokuratura. 

W miejscowości Kaczki Średnie we wtorek 8.07.2014 policjanci zatrzymali do rutynowej kontroli kierowcę mazdy. Okazało się, że za kółkiem siedział 35-letni duchowny, mieszkaniec powiatu radziejowskiego. Funkcjonariusze przebadali księdza alkomatem. Okazało się, że katolicki kapłan ma prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Razem z nim podróżowała także 4-letnia dziewczynka. Nie wiadomo, co robiła w samochodzie księdza.

Policja próbuje wyjaśnić, jak to się stało, że dziecko znalazło się pod opieką kompletnie pijanego duchownego. Dziewczynka została przekazana matce, natomiast ksiądz, gdy policja wykonała swoje czynności, został zwolniony do domu. 

Do sądu jeszcze nie wpłynął wniosek o zabranie księdzu prawa jazdy. Policja ma na to siedem dni, poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koninie, Marek Kasprzak 

Za jazdę pod wpływem alkoholu księdzu grozi kara więzienia do lat dwóch. Ponadto, ze względu na obecność dziecka w samochodzie pijanego księdza, policja prowadzi postępowanie z artykułu 160 Kodeksu Karnego, który mówi, że „kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”. 

Źródło: kontakt24.tvn24.pl

Dodaj komentarz

avatar