Areszt dla księdza podejrzanego o molestowanie dziewczynki

Kolejny pedofilski skandal w polskim Kościele. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował na trzy miesiące księdza ze Skawy, oskarżonego o wykorzystanie seksualne dziewięcioletniej dziewczynki.

Ksiądz salezjanin Mieczysław W., aresztowany pod zarzutem pedofilii

Ksiądz salezjanin Mieczysław W., aresztowany pod zarzutem pedofilii

Dramat rozegrał się w ubiegły weekend. 47-letni ksiądz salezjanin Mieczysław W.  zabrał dzieci na wycieczkę do Kościeliska. Miał się nimi opiekować, ale – według śledczych – skrzywdził jedno z dzieci. W nocy ksiądz zakradł się do pokoju, w którym nocowało pięć dziewczynek. Przynajmniej jedną z nich miał zmusić do czynności seksualnych.

Gdy w niedzielę wieczorem dzieci wróciły do Skawy, wykorzystana przez księdza dziewięciolatka wszystko opowiedziała swojej matce. W poniedziałek rano matka dziewczynki powiadomiła policję. Jak podaje RMF FM, gdy tylko funkcjonariusze zaczęli interesować się tą sprawą, władze zakonu salezjanów zadecydowały o przeniesieniu duchownego. Ksiądz trafił do Krakowa. Tam zatrzymała go policja.

Duchowny został przewieziony do prokuratury w Zakopanem. Prokuratura postawiła mu zarzut obcowania płciowego z osobą poniżej lat 15. Sąd zdecydował o aresztowaniu Mieczysława W. na trzy miesiące. Księdzu grozi do dwóch do dwunastu lat pozbawienia wolności.

Źródło: www.rmf24.pl

Dodaj komentarz

avatar