Są nowe dokumenty w sprawie pedofilii księdza Wojciecha G.

Prokuratura prowadząca śledztwo w sprawie pedofilii polskich duchownych na Dominikanie otrzymała już tłumaczenia dodatkowych materiałów, o jakie poprosiła władze tego kraju. Trwa analiza dokumentów, a po niej może zapaść decyzja o wyjeździe polskich prokuratorów na Dominikanę.

Analiza dokumentów potrwa przynajmniej kilka tygodni. To blisko 300 stron materiałów w sprawie czynów, jakich miał się tam dopuszczać aresztowany w lutym ksiądz Wojciech G.

Ksiądz Wojciech G.

Ksiądz Wojciech G., podejrzany o przestępstwa pedofilskie w Polsce i na Dominikanie.
 

Prokuratorzy mają już opinię fonoskopijną i antropologiczną nagrań dokonanych przez duchownego. Badania te, według prokuratorów, „generalnie potwierdzają zgromadzony materiał dowodowy”. Według portalu tvn24.pl, antropolog miał ocenić, że na zdjęciach i filmach utrwalono księdza G., a analiza fonoskopijna miała zidentyfikować nagrane osoby i potwierdziła słuszność stawianych księdzu zarzutów. Śledczy czekają jeszcze na opinię informatyków o zawartości twardego dysku komputera księdza. Po ich analizie zdecydują, czy i kiedy polecieć na Karaiby.

Cztery prokuratorskie zarzuty dla księdza Wojciecha G.

Ksiądz Wojciech G. został zatrzymany 17 lutego pod Krakowem. Usłyszał cztery zarzuty dotyczące pedofilii. Dwa dotyczyły przestępstw popełnionych w Polsce, a dwa na Dominikanie. Prokuratura zarzuciła księdzu, że na Dominikanie doprowadził dziecko do obcowania płciowego. Później, gdy spędzał wakacje w Polsce, doprowadził jeszcze do tzw. innej czynności seksualnej. Z drugim nieletnim również miało dochodzić do „innych czynności seksualnych” na terenie Dominikany. Ponadto ksiądz jest podejrzany o utrwalanie treści pornograficznych z udziałem osób małoletnich. Duchowny nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Trafił do aresztu. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Jesienią 2013 roku w wywiadzie dla TVP Info ksiądz Wojciech G. przekonywał, że nie molestował dzieci na Dominikanie, a zarzuty pod jego adresem mogą być wynikiem spisku w związku z jego działalnością m.in. w walce z narkotykami.

video

Źródła: www.rmf24.pl, www.rmf24.pl, www.youtube.com

Dodaj komentarz

avatar