Francja: Ksiądz-sadysta gwałcił nauczycielki

Ksiądz prowadzący szkołę na przedmieściach Paryża wielokrotnie gwałcił trzy nauczycielki pracujące w placówce. Stosował też wobec nich tortury.

Ksiądz

Czterdziestoletni duchowny z zakonu lefebrystów gwałcił kobiety już jesienią 2010 roku w swojej szkole religijnej Notre-Dame-de-la-Sablonniere. Do pierwszego aktu gwałtu doszło podczas egzorcyzmów, mających według księdza wykorzenić zło, które pojawiło się w kobiecie. Aby zbliżyć się do kolejnych dwóch nauczycielek i namówić je do podobnych rytuałów, kapłan wykorzystał swój „duchowy wpływ„, informuje francuski dziennik „Le Parisien”. 

Ponieważ ofiary żyły w ciągłym strachu, przez kilka lat nikomu nie mówiły o swoich cierpieniach.  Policja zajęła się sprawą dopiero rok temu, kiedy dwie z poszkodowanych zgłosiły się, aby złożyć zeznania. Jedna z nich wyznała, że nie jest w stanie opisać dokładnie krzywd wyrządzonych jej przez księdza ze względu na rozmiary okrucieństwa. Podczas swoich „obrzędów” ksiądz używał szczotki, szczoteczki do zębów, a także nożyczek. 

W trakcie przesłuchania ksiądz tłumaczył, że jedynie odgrywał akty seksualne. Według policji, duchowny cierpi na zaburzenia psychiczne: ma obsesję na punkcie seksu.

Źródło: www.lexpress.fr

Dodaj komentarz

avatar